top of page

Правила особистої гігієни школяра

Правила особистої гігієни школяра – це запорука міцного здоров'я, відсутність інфекційних, а також паразитарних захворювань. Низький рівень здоров'я у першокласників несприятливим чином позначається на адаптаційних процесах дитини в школі. Тому представляємо вашій увазі правила особистої гігієни школяра. Пам'ятка має бути у малюка перед очима. 

Правила, яких необхідно дотримуватися в стінах будинку

Особиста гігієна школяра – це те, до чого повинен прагнути кожен дитина. Це те, до чого треба привчати малюка з моменту народження! Щоб дитину не називали нечупарою, батькам доведеться потрудитися над вихованням дитини протягом декількох років. Коли малюк підросте, то вже без допомоги мами чи тата самостійно буде вмиватися і чистити зуби.

Дотримання правил особистої гігієни школяра - важливий момент у вихованні дитини. По-перше, батькам необхідно навчити дитину заправляти постіль. По-друге, вранці та ввечері необхідно провітрювати кімнати, де сплять діти. Пам'ятайте, що сонячне світло протягом 15 хвилин вбиває мікроби в повітрі та на поверхні підлоги і меблів. Тому незашторені вікна в сонячний день – чудова профілактика вірусних та інфекційних захворювань. По-третє, чистий посуд теж є важливим моментом у профілактиці вірусних та інфекційних захворювань. Само собою, що чищення зубів, умивання вранці і ввечері ніхто не відміняв. Першокласник повинен виконувати ці процедури самостійно! Переконайте дитину, що обов'язково потрібно дотримуватися правил особистої гігієни. Школяра умовити нескладно. Дотримання правил особистої гігієни школяра - важливий момент у вихованні дитини. По-перше, батькам необхідно навчити дитину заправляти постіль. По-друге, вранці та ввечері необхідно провітрювати кімнати, де сплять діти. Пам'ятайте, що сонячне світло протягом 15 хвилин вбиває мікроби в повітрі та на поверхні підлоги і меблів. Тому незашторені вікна в сонячний день – чудова профілактика вірусних та інфекційних захворювань. По-третє, чистий посуд теж є важливим моментом у профілактиці вірусних та інфекційних захворювань. Само собою, що чищення зубів, умивання вранці і ввечері ніхто не відміняв. Першокласник повинен виконувати ці процедури самостійно! Переконайте дитину, що обов'язково потрібно дотримуватися правил особистої гігієни. Школяра умовити нескладно. 

Як правильно мити руки

До миття рук перед прийманням їжі і після прогулянок на вулиці нас привчають з раннього дитинства. Але дослідження показали, що 95% дітей і дорослих не вміють цього робити правильно! Як ви думаєте, з чим це пов'язано? Все досить просто. Коли ми відкриваємо воду з крана, то брудними пальцями торкаємося ручки або вентиля. Мікроби, що живуть на поверхні шкіри, негайно переміщуються на руки! Помивши руки з милом, ми закриваємо кран, чіпаючи ті самі вентиля, і пересаджуємо бацил назад на чисті руки. Ефект і користь від такого миття зводиться практично до нуля.

Виникає логічне питання: «Як же тоді правильно мити руки?». Тут все просто. Алгоритм той же. Але в момент закриття крана необхідно взяти в руки серветку, накрити нею вентиль і повернути його потрібну кількість разів. Якщо у вас кран «однорукий», той тут ще простіше. Закриваємо його тильною стороною долоні. І, звичайно ж, не забуваємо мити руки з дезинфікуючим засобом.

Лайфхак при чищенні зубів

Хто був хоча б один раз в житті на прийомі у стоматолога, напевно запам'ятав овальне і чисте дзеркало на ручці, яке бачиш результат роботи дантиста. В дитячий стаканчик біля раковини можна поставити таке ж, тільки мініатюрних розмірів. Ця міра дозволить малюкові спостерігати за зубами під час їх чищення, розглядати, що відбувається з далекими зубами, наскільки добре вони вичищені. Якщо виконувати цю процедуру регулярно і якісно, то відвідування дантиста буде зведено до мінімуму. 

Якщо дитина захворіла!

Коли дитина або дорослий хворий застудою або грипом, то потрібно посилювати правила особистої гігієни школяра. Пам'ятка рекомендує на період хвороби кожному членові сім'ї мати свої столові прилади (кружки, тарілки, виделки і ложки). Провітрюйте приміщення та кімнати хворого якомога частіше. Як хворому, так і здоровим необхідно носити маски на обличчі. Якщо хворий чхає або кашляє, то він просто зобов'язаний закривати рот або ніс хустинкою, коли робить це!

Правила особистої гігієни школяра: пам'ятка (коротко)

Починати і закінчувати день необхідно з чищення зубів.

Виконавши зарядку, необхідно заправити ліжко і відсунути штори, розкривши вікно.

Підстригати нігті на руках і ногах потрібно щотижня. Найкраще робити це ввечері в неділю перед початком навчального тижня, а потім йти в душ.

Щовечора необхідно підмиватися, як дівчаткам, так і хлопчикам - про це свідчать правила особистої гігієни школяра.

Пам'ятка нагадує, що кілька разів на тиждень потрібно терти тіло намиленою мочалкою. Ця процедура змиє бруд і мікроби з поверхні епідермісу, а також видалить частинки ороговілої шкіри.

Дітям мити голову покладено не більше 2 разів на тиждень. При частих простудних захворюваннях дозволяється зменшити кількість процедур.

Щоранку дитина зобов'язаний надягати чисті відпрасовані трусики і шкарпетки (панчохи).

У шкільній їдальні не можна пити з чужого склянки, а також не можна користуватися чужими столовими приладами.

Не слід ділитися змінним взуттям.

Відомо, що школярі на уроках люблять гризти ковпачки на ручках, а також стірательние гумки на маківці олівця. Робити цього категорично не можна.

Наявність власної гребінця у школяра допоможе уникнути зараження педикульозом.

Джерело: http://yrok.pp.ua/serednya-osvta/3252-pravila-osobistoyi-ggyeni-shkolyara-pamyatka-dlya-dtey-batkv.html

bottom of page